892 והגולש החרדי

הגולש החרדי הממוצע, צריך יותר מכל את החופשיות ואת הפרטיות שמציעה האינטרנט. גם אם הוא לא גולש לאתרי פורנו, הוא לא מעוניין שהמנהל/ת בבית הספר של הילדים שלו ידעו שקיים בבית חיבור לאינטרנט, הוא לא מעוניין שהמחותנים שלו (בהווה או בעתיד) ידעו שקיים בבית חיבור לאינטרנט, זה עלול להדאיג אותם.

המאגר שרוצה ח"כ אמנון כהן להקים, יכול להיות הסיוט של הגולשים החרדיים. אם כן,למה הם לא נלחמים נגד החוק? לדעתי הם פשוט לא מודעים לבעייתיות שלו. אף אחד לא טרח להסביר להם מה הסיכונים שהחוק הזה יכול להביא איתו ואולי אנחנו אפילו מפנים אליהם אצבע מאשימה, אבל הם לא האשמים בסיפור הזה, הם רק הקורבן התמים.

לדעתי, האפשרות היחידה שתגרום לח"כ אמנון כהן למשוך את הצעת החוק שלו (או להפוך אותה להצעה יותר הגיונית וחוקתית), היא לפנות אל ציבור המצביעים שלו ולהסביר להם למה החוק הזה יכול לפגוע בהם לא פחות ממה שהוא יכול לפגוע בנו (למשל: אם המאגר ינוצל לרעה או יפול לידי פושעי אינטרנט).

מה הם יכולים לעשות? הרבה. ברגע שהם יקלטו לאיזו פינה החוק הזה דוחק אותם, הם יתעוררו ויפעלו נגדו. ציבור המצביעים של "יהדות התורה" לא חב דבר לאנשי ש"ס או לרבניה והוא יכול להיות פעיל מאוד במאבק. ציבור המצביעים של ש"ס לא צריך לעשות הרבה, די אם יתן לחכי"ם שבחר, את התחושה שהוא לא אוהב את החוק המוצע. בש"ס מקשיבים מאוד ל"שטח".

חיפשתי קצת דעות של חרדים על החוק ומסתבר שהחוק פשוט לא מעניין את הגולשים החרדים: או שהם מתעלמים ממנו או שהם מגיבים בקרירות. בכל זאת הנה משהו שמצאתי, כתבןפלוס מעלה כמה תהיות מעניינות (לפחות מנקודת מבט שלו):

מן החוק משמע שהאיסור חל רק כשזהו מהותו של האתר, פלגא ופלגא שרי?