תבניות Framework לוורדפרס

תבניות Framework (או Starter Themes) הם ספריות קוד או למעשה תבניות "ריקות" שמספקות למפתח פרונט אנד את הקבצים והכלים הבסיסים שעליהם הוא יכול לפתח את התבנית הייחודית לאתר. כל שנותר לנו הוא לעצב ולקנפג את התבנית כמו שאנחנו רוצים.

התבניות לא באמת ריקות, הם מלאות בכלים שעושים חיים קלים ונוחים למפתח, אבל הם רק מספקות נקודת פתיחה טובה לפיתוח ונדרשת הרבה עבודה כדי להפוך אותם לעיצוב מתאים לאתר.

תבניות אלה מתאימות רק למקרה שאנחנו רוצים לבנות עיצוב ייחודי ואישי או למפתחים כמוני שאוהבים לכתוב את כל הקוד בעצמם ולא מוכנים להתבסס על תבניות מוכנות.

אז אחרי ההסבר, הנה כמה תבניות למפתחי וורדפרס.

Roots

זאת התבנית שאני מעדיף להשתמש בה בד"כ עם וורדפרס.

התבנית מבוססת על HTML5 Boilerplate ומגיעה עם Bootstrap, אפשרות לשימוש בLESS  (עדכון: יש גם גרסת SASS) ועם Theme Wrapper שמסייע בכתיבת תת תבניות. בנוסף, התבנית מגיעה עם Grunt שיכולה לבצע עבורכם כל מיני משימות שיקלו עליכם עוד קצת וייצרו לכם קוד טוב ויעיל יותר.

לאחרונה תרמתי לתבנית גם תרגום לעברית, ואם יש לכם רעיונות אתם מוזמנים לתרום קוד ולשפר את התבנית כדי שתהיה טובה יותר.

לתבנית יש תיעוד מעולה ותמיכה לא רעה.

לאתר התבנית

JointsWP

אם אתם מעדיפים לפתח דווקא עם Foundation, זאת התבנית שאולי תענה על הצרכים שלכם. התבנית מגיעה עם הפריימוורק המפורסם ומוכנה לעבודה.

התבנית תומכת בכתיבת CSS עם SASS או כCSS רגיל.

אם יצא לכם לעבוד עם התבנית, ספרו לנו בבקשה קצת יותר. נשמח לקבל תגובות ולפרסם יותר מידע.

לאתר התבנית

ואם התבנית הזאת לא מתאימה לכם, הנה עשרה תבניות חינמיות לוורדפרס שעובדות עם Foundation

Naked WordPress

תבנית בסיס מעניינת מאוד שמיועדת למתחילים בפיתוח תבניות עם וורדפרס. התבנית מגיעה עם תיעוד מורחב לכל שורה, וכך בזמן פיתוח התבנית אפשר לקרוא ולהבין מה כל פונקציה עושה, מה בודק כל תנאי וכו' וכך ללמוד לעומק את התנהגות המערכת והתבנית.

באתר התבנית נכתב שהיא תומכת בעיצוב רספונסיבי, אבל לא ברור אם היא מגיעה עם פריימוורק מוכר או שהיא מאפשרת הוספה של אחד כזה.

לאתר התבנית

Underscores

התבנית הזאת מפותחת ע"י Automattic שמפתחת גם את וורדפרס.

היא מגיעה עם Layout מובנה שאינו רספונסיבי, אבל ניתן להפוך אותה לרספונסיבית די בקלות או להתבסס עליה ולבנות כל עיצוב אחר.

לאתר התבנית