אובונטו 8.04 על Thinkpad

כמו שכבר כתבתי קניתי מחשב חדש והחלטתי להתקין עליו את הגרסה האחרונה של אובנוטו.

חילקתי בעצמי את המחיצות עם הliveCD של Gparted: מחיצה נפרדת לחלונות, מחיצה נפרדת לאובונטו ומחיצת בית שאליה שתי המערכות יקבלו גישה מלאה.

הורדתי את הISO של Ubuntu והתחלתי בתהליך ההתקנה. למרות מה שנכתב על הגרסה החדשה, אצלי ההתקנה עברה בלי שום בעיות מיוחדות: בחרתי עיגון למחיצות, שם משתמש, סיסמה, והמערכת היתה מוכנה לשימוש תוך חצי שעה.

במידה רבה הייתי מופתע מהזיהוי המהיר של רוב החומרה במחשב בלי התערבות שלי, ואולי אני לא צריך להיות מופתע: המוצרים של IBM וסדרת Thinkpad בדרך כלל עובדים מצויין על כל מערכת הפעלה.

בגרסה הקודמת של אובונטו היתה לי בעיה להתחבר לרשת האלחוטית בגלל שהרשת העבירה את המשתמש לעמוד אינטרנט שבו כל משתמש צריך להזדהות בשם משתמש וסיסמה, וזה כמובן אף פעם לא עבר כמו שצריך. בגרסה הנוכחית מיד לאחר ההתקנה יכלתי להתחבר לרשת האלחוטית בשני קליקים בודדים. גם עמוד האימות של הרשת האלחוטית עובד בלי שום בעיות מיוחדות. בפיירפוקס על חלונות עמוד האימות לא עובד.

לאחר החיבור לרשת, המערכת הציעה לי להוריד את הדרייבר המסחרי של כרטיס המסך (nvidia). גם כאן ההתקנה היתה מהירה וההגדרות החדשות נכנסו לפעולה לאחר איתחול. לפי מה שנראה כרגע, גם לוח המקשים של המחשב מזוהה ועובד כרגיל כולל כל המקשים המיוחדים ומקשי הפונקציונליות.

שני התקנים עדיין לא מזוהים במערכת: מצלמת הרשת המובנית וקורא טביעת האצבע המובנה. כנראה שאני אצטרך למצוא דרך להתקין אותם בקרוב.

מצורף כאן צילום מסך של System Monitor. לחצו להגדלה.